Biblioteka2022-10-22T12:13:07+00:00

Biblioteka Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku znajduje się w budynku przy ulicy Ciepłej 32 i umiejscowiona jest na pierwszym piętrze w sali numer 13.

Biblioteka jest miejscem, w którym mogą Państwo przejrzeć aktualną prasę, poczytać książki, skorzystać z Internetu, napisać pracę semestralną, ale także po prostu posiedzieć, podyskutować czy odpocząć. Zapewniamy wygodne krzesło, stolik, ciepłe pomieszczenie i dużo słońca.

 

W skład biblioteki wchodzą:

– czytelnia,

– wypożyczalnia,

– Multimedialne Centrum Informacji.

 

Biblioteka zajmuje się udostępnianiem zbiorów wszystkim słuchaczom i odbiorcom pozaszkolnych form kształcenia Centrum, pracownikom, a także uczestnikom zajęć organizowanych przez Białostocką Akademię Rodziny. Ze względu na różnorodnego odbiorcę gromadzimy książki, czasopisma i multimedia z wielu dziedzin. W swoich zasobach mamy obecnie ponad 7 tysięcy pozycji, do których zaliczamy książki, podręczniki i materiały audiowizualne, tzn. płyty CD i DVD. W swych zbiorach posiadamy:

– szeroki wybór literatury pięknej,

– lektury szkolne,

– podręczniki szkolne,

– podręczniki do kształcenia zawodowego,

– literaturę popularnonaukową,

– słowniki i encyklopedie,

– atlasy geograficzne i historyczne,

– książeczki dla najmłodszych,

– literaturę regionalną,

– książki dotyczące życia w rodzinie, relacji małżeńskich, wychowywania dzieci i stosunków międzyludzkich,

– literaturę i filmy instruktażowe z zakresu kształcenia zawodowego,

– ekranizacje lektur szkolnych,

– filmy edukacyjne.

 

Zbiory w wypożyczalni udostępniane są metodą wolnego dostępu, co oznacza, że można je przeglądać, czytać fragmenty, przebierać, wybrzydzać, marudzić i wypożyczać na zewnątrz. Zbiory wypożyczalni udostępniane są na okres jednego miesiąca po wypisaniu rewersu. Jednorazowo wypożyczamy cztery książki dla jednej osoby.

 

W Multimedialnym Centrum Informacji oferujemy dla Państwa cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i drukarki. Na komputerach zainstalowane są podstawowe programy tekstowe i graficzne, a także czytnik plików pdf. Mamy pełny pakiet Microsoft Office. Można więc pisać własne teksty, rysować, przerabiać zdjęcia, tworzyć prezentacje multimedialne czy arkusze kalkulacyjne. W obsłudze sprzętu komputerowego pomaga nauczyciel-bibliotekarz.