„Jak wybrać przyszłą szkołę i zawód?”

2024-02-20T13:10:59+00:0020 lutego, 2024|

 „Jak wybrać przyszłą szkołę i zawód? Rożne ścieżki kariery edukacyjnej”

Odpowiadając na potrzeby białostockich szkół podstawowych, a w szczególności  ósmoklasistów stojących przed wyborem szkoły ponadpodstawowej, doradcy zawodowi Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego Białostockiego Centrum Edukacji zorganizowali spotkanie nt. „Jak wybrać przyszłą szkołę i zawód? Rożne ścieżki kariery edukacyjnej” przygotowujące młodzież do wyboru szkoły ponadpodstawowej.   

W zajęciach wzięła udział młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 32 mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku oraz Szkoły Podstawowej nr 20 im. gen. Władysława Sikorskiego w Białymstoku wraz ze swoimi wychowawcami. Łącznie w spotkaniu uczestniczyło 67 osób. Spotkanie poprowadziły Anna Rolak i Urszula Hancewicz – doradcy zawodowi LCDZ.

Podczas spotkania uczniowie, korzystając z interaktywnego narzędzia Mentimeter, przeanalizowali czynniki wpływające na wybór szkoły i zawodu. Następnie uzyskali informacje o  systemie edukacji w Polsce oraz o ofercie kształcenia ogólnego i zawodowego w białostockich technikach oraz branżowych szkołach I stopnia. Doradcy zwrócili także uwagę na to, gdzie szukać informacji  o szkołach i zawodach, podali różne źródła informacji o zawodach oraz strony internetowe informujące o kształceniu prowadzonym w mieście Białystok.

Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w quizie podsumowującym zdobyte na spotkaniu  informacje. 

Jesteśmy przekonani, że przeprowadzone zajęcia pomogą młodzieży w dokonywaniu dalszych wyborów edukacyjno-zawodowych.

 

Opracowanie: Anna Rolak – doradca zawodowy LCDZ