Aktualne potrzeby białostockich pracodawców

2023-12-12T11:09:43+00:0012 grudnia, 2023|

9 grudnia 2023 roku w Białostockim Centrum Edukacji miało miejsce niecodzienne spotkanie słuchaczy i uczestników kursów z przedstawicielami pracodawców. Celem wydarzenia było przedstawienie aktualnych wymagań rynku pracy w różnych branżach zawodowych poprzez prezentację firm i instytucji aktualnie poszukujących potencjalnych pracowników oraz przybliżenie wymagań, jakim powinny sprostać osoby poszukujące pracy w prezentowanych obszarach.

Podczas wydarzenia wystąpili przedstawiciel trzech firm i instytucji.

Dobra Wspólnota s.c. Zarządzanie i Administrowanie Nieruchomościami reprezentowana przez Rafała Wiszniewskiego i Marcina Wiszniewskiego.

Prelegenci zaprezentowali profil działalności firmy, przedstawili usługi przez nią oferowane i wskazali stanowiska pracy, jakie w niej funkcjonują. Główny akcent położyli na braki w zatrudnieniu, wskazując stanowiska, na które poszukują pracowników.Podlaski Oddział Straży Granicznej reprezentowany przez Starszego specjalistę Sekcji Organizacji i Naboru Wydziału Kadr i Szkolenia starszego chorążego sztabowego Straży Granicznej Mariusza Węgierskiego.

Prelegent rozpoczął swoją prezentację filmem przedstawiającym zadania funkcjonariuszy służby granicznej, jakie wykonują na co dzień. Następnie poświęcił dużo uwagi procesowi rekrutacji do służby w Straży Granicznej, prezentując poszczególne etapy procesu rekrutacji i szczegółowo je omawiając. Podczas swojego wystąpienia starszy chorąży sztabowy przedstawił również możliwości awansu zawodowego oraz wynagrodzenie i profity, jakie otrzymują zatrudnieni funkcjonariusze.

Leroy Merlin Polska sp. z o.o. reprezentowany przez Kierowników ds. Zasobów Ludzkich: Annę Wróblewską ze sklepu przy ulicy Produkcyjnej oraz Ewę Białous ze sklepu przy ulicy Hetmańskiej. Anna Wróblewska i Ewa Białous na co dzień prowadzą rekrutację pracowników i nadzorują wdrażanie do pracy nowo zatrudnionych osób. Prelegentki opowiedziały w bardzo przystępny i ciekawy sposób o funkcjonowaniu korporacji, atmosferze w pracy, stosunkach między pracownikami oraz między pracownikami i podwładnymi. Przedstawiły również profity,  jakie otrzymują osoby pracujące w firmie. Na koniec wystąpienia pokazały schemat organizacyjny Leroy Merlin i wykaz stanowisk, na które najczęściej są prowadzone nabory.

 

Wystąpienia pracodawców poszukujących pracowników były niezwykle interesujące i kończyły się pytaniami zadawanymi przez słuchaczy i nauczycieli CKU. Prowadząca podsumowała spotkanie, dziękując gościom za prezentację, a uczestnikom za aktywny udział.

Było to pierwsze spotkanie z cyklu spotkań z pracodawcami. Na wiosnę planowane są kolejne, na które z niecierpliwością czekamy.

 

Bożena Barbara Krasnodębska – doradca zawodowy Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego