„Spotkanie z ciekawymi zawodami”

2023-11-07T10:56:52+00:007 listopada, 2023|

Doradcy zawodowi Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego we współpracy z Białostocką Akademią Rodziny 6 listopada 2023 roku po raz kolejny zorganizowali „Spotkanie z ciekawymi zawodami” adresowane dla młodzieży szkół średnich. W tym roku odbyło się ono pod hasłem: „Autoprezentacja, jako marketing własnej osoby”.

Spotkanie otworzyła Maria Jolanta Ambrożej – dyrektor Białostockiego Centrum Edukacji, która przywitała gości i przedstawiła cel spotkania. Zaproszeni prelegenci: Agnieszka Możejko-Szekowska – aktorka, instruktor teatralny – i Piotr Szekowski – aktor, trener w zakresie wystąpień publicznych i komunikacji interpersonalnej – przedstawili uczniom tematykę autoprezentacji w kontekście własnych doświadczeń zawodowych. Przekazali cenne i wartościowe informacje dotyczące technik związanych z mową ciała, pracy z głosem czy radzenia sobie ze stresem podczas wystąpień publicznych. Ponadto w kreatywny sposób przedstawili swoje zawody, opowiedzieli o możliwościach zatrudnienia, podkreślili wartości i kompetencje społeczne niezbędne w pracy zawodowej.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i ich opiekunowie z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku, VII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku, VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Białymstoku oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Łącznie inicjatywa zgromadziła 150 uczestników, którzy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prezentacji gości, skorzystali z możliwości udziału w ćwiczeniach dotyczących krótkiej autoprezentacji oraz mogli zadać nurtujące ich pytania w dotyczące tematyki spotkania.

 

Dziękujemy zaproszonym gościom oraz nauczycielom i uczniom białostockich szkół średnich za zaangażowanie i udział w naszej inicjatywie. Życzymy, aby pasje i zainteresowania młodzieży mogły się łączyć z ich przyszłymi pracami zawodowymi.

 

Opracowanie: Anna Rolak – doradca zawodowy LCDZ