Uroczyste otwarcie Białostockiego Centrum Edukacji

2023-09-14T10:35:47+00:0014 września, 2023|

13 września 2023 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Białostockiego Centrum Edukacji. Nowa instytucja powstała w wyniku połączenia Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku oraz Miejskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego w Białymstoku. BCE funkcjonuje od 1 września na mocy uchwały podjętej podczas LXX sesji Rady Miasta Białystok w dniu 20 kwietnia 2023 roku. Nasza wspólna siedziba znajduje się w budynku dotychczas zajmowanym przez CKU – przy ulicy Ciepłej 32.

 

Głównym elementem uroczystego otwarcia było rozwiązanie wstęgi oplatającej oficjalną tablicę z nazwą nowej instytucji. Wstęgę rozwiązał Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Który wygłosił również krótkie przemówienie.

Obie instytucje posiadają prawie dwudziestoletni dorobek i doświadczenie w organizowaniu kształcenia i doskonalenia zawodowego osób dorosłych, w tym nauczycieli­ – podczas uroczystości powiedziała Maria Jolanta Ambrożej, p.o. Dyrektor Białostockiego Centrum Edukacji.

MODM jest placówką, która od 19 lat zajmuje się organizacją różnych form doskonalenia zawodowego dla nauczycieli, kadry kierowniczej oraz pracowników oświaty.  Dzięki bogatej ofercie i zaangażowaniu każdego roku w podjętych przez placówkę działaniach udział bierze ok. 10 tys. uczestników.

Połączenie z MODM-em przyniesie nam wiele zmian i możliwości rozwoju. Nowa instytucja będzie łącznikiem pokoleń, służąc wszystkim mieszkańcom Białegostoku. Kompleksowa oferta BCE skierowana będzie do różnych grup odbiorców, zaspokajając potrzeby mieszkańców w każdym wieku od najmłodszych do najstarszych.

Nowa instytucja, korzystając z różnorodnych form współpracy i wymiany doświadczeń, będzie działać jeszcze efektywniej. Wieloletnie doświadczenie pracowników MODM i CKU pozwoli na realizację wszystkich działań statutowych BCE oraz nowych programów i projektów w celu pozyskania środków unijnych, a także ułatwi szeroką współpracę z instytucjami krajowymi i zagranicznymi.

 

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z uroczystości:

Miasto Białystok na platformie YouTube, Otwarcie Białostockiego Centrum Edukacji

 

Zapraszamy również do zapoznania się z relacjami z naszej uroczystości w mediach: