Spotkanie uczniów SP nr 50 z przedstawicielami ZSZ nr 5 i Firmy Dan-Wood

2022-04-13T08:57:13+00:0012 kwietnia, 2022|

Spotkanie uczniów klas 8 SP nr 50 z przedstawicielami ZSZ nr 5 w Białymstoku
  i Firmy Dan-Wood z Bielska Podlaskiego

 

Dnia 28 marca 2022 roku  w Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku uczniowie wszystkich klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku oraz Firmy Dan-Wood z Bielska Podlaskiego, którzy przedstawili  uczniom ofertę edukacyjną i  zawodową.  Firma Dan-Wood od ponad 20 lat buduje  domy z gotowych elementów w kraju i za granicą, od dawna też współpracuje z ww. szkołą, wspierając uczniów stypendiami, proponując odbywanie staży oraz podjęcie dobrze płatnej pracy w kraju lub za granicą.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy  zadawali dużo pytań osobom prowadzącym spotkanie – Pani Paulinie z Centrum Szkoleniowego Firmy DanWood i Pani Beacie Włostowskiej z ZSZ nr 5. Uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne oraz drobne gadżety ufundowane przez pracodawcę.

Mam nadzieję, że poprzez dalszą współpracę przyczynimy się do podejmowania odpowiednich decyzji edukacyjnych i zawodowych przez uczniów klas ósmych przy wyborze szkół ponadpodstawowych.

 

                                                                              Barbara Bożena Brzozowska
                                                                                                doradca zawodowy SP 50