List do rodziców

2021-09-24T14:06:22+00:0024 września, 2021|

Drodzy Rodzice,

pragniemy poinformować, iż wzorem lat ubiegłych doradcy zawodowi Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku  służą Państwu wsparciem i pomocą w zakresie wyboru kolejnego etapu edukacyjnego Państwa dzieci.

Nasze wieloletnie doświadczenia zawodowe pokazują, że indywidualne spotkanie z doradcą może pomóc Państwa dziecku dokonać przemyślanego wyboru swojej dalszej drogi w systemie edukacji. Nie chodzi tu o wybranie konkretnego zawodu, lecz o otwarcie umysłu na pełny zakres możliwości, odpowiadający potencjałowi. Dzięki konsultacji z doradcą zawodowym Państwa dziecko lepiej pozna siebie, zrozumie wartość kompetencji miękkich i będzie umiało ocenić perspektywiczność określonych profesji. A przede wszystkim będzie lepiej przygotowane do świadomego wyboru szkoły ponadpodstawowej oraz decydowania o  rozwoju dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Jako nauczyciele, pedagodzy i doradcy chcemy wspierać uczniów, a Państwa dzieci w ich rozwoju oraz przygotować je do wejścia w przyszłości na rynek pracy, do budowania swojej kariery zawodowej oraz osiągania sukcesu, spełnienia i szczęścia.

To ważne, byśmy zarówno my – nauczyciele, jak i Państwo – rodzice i opiekunowie wspólnie prowadzili dla naszych podopiecznych doradztwo, które przygotuje ich do podjęcia dobrych decyzji edukacyjnych i zawodowych.

Zapraszamy do kontaktu z doradcami zawodowymi Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego w Białymstoku

 

Opracowanie: Anna Rolak – doradca zawodowy