„Zawody wokół nas” – zajęcia z przedszkolakami

2021-10-19T07:10:31+00:0019 października, 2021|

Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego w swojej ofercie proponuje zajęcia aktywizujące dla grup przedszkolnych ph. „Zawody wokół nas”.  

                W ostatnim czasie odwiedziły nas grupy 5 i 6 latków z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Białymstoku oraz Przedszkola Samorządowego nr 26 w Białymstoku. Zajęcia prowadzone były metodami aktywizującymi dostosowanymi adekwatnie do wieku rozwojowego uczestników.

                W czasie zajęć przedszkolaki pozyskali informacji na temat świata pracy i specyfiki zawodów swoich rodziców oraz osób z bliskiego otoczenia. Następnie wykonały ćwiczenie z wykorzystaniem kart zawodów i  opowiedziały o swoich wymarzonych zawodach. W wypowiedziach dzieci pojawiały się takie zawody jak np. policjant, fryzjerka, strażak, żołnierz, instruktor pływania, sprzedawca, lekarz, weterynarz, piłkarz, piosenkarz.

                Podczas zajęć przedszkolaki w przystępny do swojego wieku sposób zapoznali się ze znaczeniem pojęć „praca”, „zawód”, „doradca zawodowy”. Doradca wyjaśnił dzieciom, co zrobić, żeby w przyszłości wykonywać taką pracę, podczas której będą mogli  rozwijać swoje zainteresowania, talenty i hobby. Na zajęciach dzieci poznały także cechy, jakie powinna mieć osoba pracująca w danym zawodzie oraz łączyły zawód z najważniejszymi jego atrybutami.

                Miłym akcentem w przerwie zajęć były śpiewane przez dzieci piosenki, których nauczyły się w przedszkolu. Jeden z przedszkolaków, któremu marzy się zawód piosenkarza zaprezentował „mini koncert” i zaśpiewał swoje ulubione utwory muzyczne m.in. zielone oczy zespołu Akcent.

                Serdecznie zapraszamy przedszkola, które nie uczestniczyły jeszcze w naszych zajęciach do współpracy z Lokalnym Centrum Doradztwa Zawodowego.

 

W imieniu zespołu LCDZ

Anna Rolak