„Festiwal białostockich szkół zawodowych” – III edycja 2024

2024-01-19T13:24:16+00:0019 stycznia, 2024|

Z radością informujemy, że ruszyły przygotowania do III edycji „Festiwalu białostockich szkół zawodowych”.

W spotkaniu dot. Festiwalu, które odbyło się 18 stycznia 2024 r., uczestniczyli: przedstawiciel Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, dyrektorzy dwunastu białostockich szkół zawodowych oraz z dyrektor, kierowniki i doradcy zawodowi Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego Białostockiego Centrum Edukacji. Uzgodniono wówczas szczegółowe zadania oraz harmonogram realizacji III edycji „Festiwalu białostockich szkół zawodowych”.

Festiwal odbędzie się w dniach 5-8 marca 2024 r. Wzorem roku ubiegłego będzie miał miejsce w szkołach zawodowych: w dniach 5-6 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Staszica z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku, a w dniach 7-8 marca w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku.

Inicjatywa skierowana jest do uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz ich nauczycieli. Głównym celem Festiwalu jest wsparcie młodzieży w świadomym wyborze dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej poprzez umożliwienie jej bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół zawodowych oraz promocja kształcenia zawodowego w naszym mieście.

Organizacja Festiwalu jest prowadzona przez doradców zawodowych LCDZ.

Zapraszamy do udziału w III edycji „Festiwalu białostockich szkół zawodowych”!

Anna Rolak – doradca zawodowy/koordynator działań w ramach Festiwalu Białostockich Szkół Zawodowych

 

Załączniki:
1. Opis przedsięwzięcia