Spotkanie uczniów szkół podstawowych z przedstawicielką firmy DanWood

2023-12-05T10:52:41+00:005 grudnia, 2023|

W dniach 16 i 21 listopada 2023 roku odbyły się spotkania uczniów klas  siódmych i ósmych z panią Dominiką z Centrum Szkoleniowego Firmy DanWood z Bielska Podlaskiego, która przedstawiła ofertę edukacyjną i zawodową swojej firmy. 16 listopada w spotkaniu uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku, a 21 listopada ze Szkoły Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku.

Firma DanWood od ponad 20 lat bardzo prężnie działa i buduje domy z gotowych elementów na terenie kraju i za granicą. Od wielu lat współpracuje też z Zespołem Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, wspierając uczniów stypendiami, organizując praktyki i staże oraz oferując podjęcie bardzo dobrze płatnej pracy. Firma kieruje się zasadą „NAUKA W ZSZ NR 5 = FACH = PRACA W DANWOOD S.A = PIENIĄDZ!!!”

Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, z którym współpracuje DanWood, kształci młodzież w zawodach Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz Technik robót wykończeniowych w budownictwie.  Obecny rynek pracy i pracodawcy poszukują pracowników z w/w wykształceniem i umiejętnościami.

Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy brali ulotki o firmie i szkole oraz zadawali prowadzącej wiele pytań.

Mam nadzieję, że poprzez dalszą współpracę z firmą DanWood Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego przyczyni się do podejmowania przez młodzież właściwych decyzji edukacyjnych i zawodowych.

 

Barbara Bożena Brzozowska – doradca zawodowy LCDZ