Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku na zajęciach z młodzieżą

2023-11-14T10:28:57+00:0014 listopada, 2023|

Listopad to miesiąc, w którym uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczestniczyli w spotkaniach z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku.

Uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjno-zawodową, obecnymi trendami na rynku pracy, zawodami przyszłości oraz  poszukiwanymi przez pracodawców kwalifikacjami i umiejętnościami wśród kandydatów do pracy. Zajęcia dotyczyły  promowania szkolnictwa branżowego.

Od kilku lat na rynku pracy obserwujemy duży brak specjalistów w różnych branżach. Wybór szkoły ponadpodstawowej przez uczniów to bardzo trudna i odpowiedzialna decyzja, związana z przyszłym wyborem zawodu. Jest to proces związany z uwzględnieniem  posiadanych umiejętności, zainteresowań, predyspozycji  i możliwości każdego  ucznia. Trafny wybór szkoły ponadpodstawowej to szansa na odniesienie sukcesu zawodowego w przyszłości.

 

Koordynator przedsięwzięcia: Barbara Bożena Brzozowska – doradca zawodowy Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego