CKU na Targach Pracy 2023

2023-10-25T09:11:39+00:0025 października, 2023|

Przedstawiciele Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku Białostockiego Centrum Edukacji – Bożena Barbara Krasnodębska, Jan Prymak i Anna Jastrzębska – 24 października 2023 roku po raz kolejny wzięli udział w Targach Pracy organizowanych przez Biuro Karier Uniwersytetu w Białymstoku. Targi odbywały się na wydziale Ekonomii i Finansów UwB. Głównym celem wydarzenia była możliwość spotkania pracodawców i osób poszukujących pracy. Tego typu przedsięwzięcia są bardzo cenne zarówno dla pracodawców, jak i osób zainteresowanych pozyskaniem informacji na temat zatrudnienia bezpośrednio od przedstawicieli firm.

Podczas targów swoją ofertę zaprezentował szereg pracodawców zarówno z sektora prywatnego, jak i instytucji publicznych, w tym publicznych służb zatrudnienia. Uczestnikami tego niecodziennego spotkania byli głównie studenci, ale nie brakowało też zainteresowanych osób z zewnątrz. Młodzi ludzie liczyli na możliwość znalezienia pracy stałej bądź dorywczej i przekwalifikowania się.

Studenci mogli również pozyskać informacje nt. aktualnego rynku pracy i rynku edukacyjnego skierowanego do osób dorosłych od przedstawicieli Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego BCE oraz przedstawicieli organizatorów kwalifikacyjnych kursów zawodowych w CKU BCE. Nasza oferta po raz kolejny była interesująca dla osób odwiedzających targi. Osoba posiadająca szerokie kompetencje uzyskane zarówno na uczelni, jak też w instytucji kształcenia ustawicznego, może łatwiej odnaleźć się na rynku pracy.

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość zaprezentowania aktualnej oferty Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza  Białostockiego Centrum Edukacji.  

 

Bożena Barbara Krasnodębska – doradca zawodowy

Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego Białostockiego Centrum Edukacji