Seminarium wspierające doradców zawodowych

2023-09-28T08:53:51+00:0028 września, 2023|

Miło nam poinformować, że doradcy zawodowi Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego Białostockiego Centrum Edukacji współtworzyli spotkanie seminaryjne szkolnych doradców zawodowych w ramach: „Sieci współpracy i samokształcenia” realizowanych w oparciu o zadania Miejskiego Zespołu Doradztwa Zawodowego. Seminarium zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 we współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych oraz Lokalnym Centrum Doradztwa Zawodowego odbyło się 26 września 2023 r. pod nazwą: „Jak potwierdzać to co umiemy?”. Spotkanie rozpoczęła Barbara Jocz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2, witając przedstawicieli różnych instytucji: Joannę Krzyżewską, inspektora Departamentu Edukacji, przedstawiciela Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku, poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz doradców zawodowych szkół Miasta Białegostoku.

Doradczynie zawodowe LCDZ, Anna Rolak i Beata Sańczyk, zaprezentowały zgromadzonym współpracę szkół z doradcami zawodowymi Białostockiego Centrum Edukacji z podkreśleniem zadań realizowanych w ramach Miejskiego Zespołu Doradztwa Zawodowego. Zachęcały młodzież białostockich szkół podstawowych do udziału w XV edycji konkursu „Moja Pasja – początkiem drogi do kariery” pod hasłem Rozwijam kompetencje przyszłości. Przedstawicielki PPP1 i PPP2 omówiły temat wsparcia szkół przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne w zakresie doradztwa edukacyjno- zawodowego.

Ważnym elementem spotkania były warsztaty w oparciu o metodę Design Thinking przeprowadzone przez przedstawicielki IBE, Beatę Sulimę i Annę Rosińską. Podsumowanie spotkania odbyło się w formie dyskusji moderowanej przez Annę Klebus, doradczynię zawodową LCDZ, która prowadziła uczestników do syntezy zdobytych doświadczeń.

 

Zgromadzonym uczestnikom dziękujemy za uwagę, obecność i życzliwość – doradcy zawodowi LCDZ