Przedszkolaki odkrywają tajniki zawodów

2023-05-18T10:34:00+00:0018 maja, 2023|

Wspólnie odkrywamy tajniki zawodów

– Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego realizuje ofertę skierowana do przedszkoli

Oferta Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego skierowana jest nie tylko do osób będących w procesie zmiany edukacyjno-zawodowej. Zajęcia prowadzone przez doradców zawodowych LCDZ cieszą się dużą popularnością również wśród młodych odbiorców. W maju 2023 r. odwiedziły nas kolejne grupy przedszkolne: zerówka „Spryciarze” ze Szkoły Podstawowej nr 51 im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku oraz grupa „Zajączki” z Przedszkola Samorządowego nr 29 „Fantazja” w Białymstoku.

Zajęcia przeprowadzone przez Annę Klebus doradcę zawodowego LCDZ pozwoliły dzieciom na zebranie wiedzy o zawodach oraz aktywne działania związane z wybranymi czynnościami zawodowymi. Dzieci bawiły się, podejmowały wyzwania i rozwiązywały kreatywne łamigłówki. W procesie poznawania świata zawodów towarzyszyła im pacynka animowana przez doradcę zawodowego.

Dzieci poznały zawód doradcy zawodowego oraz miejsce, w którym przyszłości mogą skorzystać ze wsparcia w planowaniu swoich ścieżek edukacyjno-zawodowych. Ogromne wrażenie zrobiły na nich sale kompetencyjne Centrum, których wyposażenie  pozwoliło zobrazować i omówić przykładowe zadania oraz czynności zawodowe, np. pracę mechanika, kucharza, rolnika, architekta wnętrz i operatora dźwigu.