Spotkanie doradców zawodowych z rodzicami ósmoklasistów

2023-04-12T11:56:24+00:0012 kwietnia, 2023|

SPOTKANIE DORADCÓW ZAWODOWYCH Z RODZICAMI ÓSMOKLASISTÓW

Doradcy zawodowi Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. H. Sienkiewicza w Białymstoku oraz Białostocka Akademia Rodziny Centrum Kształcenia Ustawicznego im. H. Sienkiewicza w Białymstoku 5 kwietnia 2023 r. zorganizowali spotkanie adresowane do rodziców uczniów klas ósmych na temat „Na co zwrócić uwagę, kiedy dziecko wybiera szkołę ponadpodstawową?”. W spotkaniu wzięli udział rodzice młodzieży uczącej się w 23 białostockich szkółach podstawowych.

Podczas prelekcji doradcy zawodowi przekazali informacje dotyczące m.in.: czynników wyboru szkoły i zawodu, systemu edukacji w Polsce i możliwości kształcenia w białostockich liceach i szkołach zawodowych oraz zasad tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Białymstoku.

Spotkanie podsumowano panelem Q&A: „Rekrutacja w pytaniach i odpowiedziach ”, podczas którego rodzice mogli zapytać o wszystko, co ich nurtuje, gdy dziecko wybiera szkołę ponadpodstawową.

Na zakończenie doradcy przekazali rodzicom informacje o ofercie bezpłatnego wsparcia indywidualnego dla uczniów i ich rodziców prowadzonego przez doradców zawodowych LCDZ.

Spotkanie poprowadziły: Elżbieta Fidura, Beata Pogorzelska i Anna Rolak – doradcy zawodowi Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. H. Sienkiewicza w Białymstoku.

 

Dziękujemy rodzicom za udział w spotkaniu i życzymy, by ich dzieci dokonały trafnych wyborów edukacyjno-zawodowych.