Doradcy LCDZ wspierają szkoły w integracji młodzieży różnych narodowości

2023-03-03T12:23:31+00:003 marca, 2023|

Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego oferuje zajęcia warsztatowe dla szkół, które zgłaszają zainteresowanie zajęciami kształtującymi kompetencje społeczne cudzoziemców i wspierającymi ich integrację.

W lutym i w marcu 2023 r. doradcy zawodowi przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas III i IV Szkoły Podstawowej nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku i Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Pułaskiego w Białymstoku. Zwrócili uwagę na aspekt integracji młodzieży oraz dostosowali poziom zajęć do możliwości uczniów pochodzących m. in. z Ukrainy i Białorusi, którzy dołączyli do klas w trakcie roku szkolnego. Korzystali z materiałów pozyskanych z projektu Odpowiadanie na pilne potrzeby dzieci i rodzin uchodźców w Polsce realizowanego w ramach programu Pomoc uchodźcom w Polsce / Ochrona dzieci dofinansowanego ze środków UNICEF. Umożliwiali dzieciom odgrywanie scenek, swobodne wypowiedzi, współpracę w grupach oraz dzielenie się emocjami i opiniami. Zajęcia kończyły się zwiedzaniem pracowni Centrum Kompetencji, co inspirowało uczestników do rozmów zawodoznawczych.

Doradcy LCDZ – Anna Klebus, Beata Pogorzelska i Anna Rolak – dziękują młodzieży, nauczycielom i szkołom za aktywność i gotowość do współpracy.