Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

2022-11-26T14:37:50+00:0026 listopada, 2022|

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

w Szkole Podstawowej nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku

 

W dniach 21 i 25 listopada 2022 r. uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku oraz z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Białymstoku. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach 15 edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2022 pod hasłem „Elastyczność bez granic”.

Podczas spotkania młodzież poznała ofertę kształcenia na kierunkach związanych ze służbami mundurowymi oraz miała okazję  przetestować sprzęt wojskowy i medyczny, jakim dysponuje szkoła. Spotkanie uświetnił swoją obecnością dyrektor szkoły mundurowej, który opowiedział o dodatkowych zajęciach oferowanych przez tę placówkę.

Dziękujemy pracownikom WCR w Białymstoku oraz dyrekcji i uczniom liceum za zaangażowanie oraz przeprowadzenie bardzo ciekawych  i profesjonalnych zajęć kształtujących postawę patriotyczną i doskonalących techniki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Koordynator spotkania – Anna Rolak, doradca zawodowy