Ogólnopolski Tydzień Kariery w Zespole Szkół Mechanicznych

2022-12-06T13:14:20+00:0010 listopada, 2022|

 

Ogólnopolski Tydzień Kariery „Złap za stery swojej kariery”

 

W ramach obchodów XIV edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 17 października 2022 r. w Lokalnym Centrum Doradztwa Zawodowego w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku odbyły się warsztaty dla uczniów Technikum Mechanicznego z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Świętego Józefa w Białymstoku pt.: „Kompetencje żaglem Twojej kariery zawodowej”. Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z tematyką kompetencji oraz zmierzyli się z zadaniami rozwijającymi ich kompetencje społeczne i kluczowe metodą tzw. próbek pracy. W czasie zajęć uczniowie mogli rozwijać umiejętności między innymi w zakresie organizacji pracy, elastyczności, planowania, otwartości na zmiany i komunikatywności. Uczestnicy zwiedzili również Centrum Kompetencji BOF. Warsztaty przeprowadziła Beata Pogorzelska, doradca zawodowy.

Drugim działaniem zrealizowanym w ramach XIV OTK we współpracy z Zespołem Szkół Mechanicznych w Białymstoku był wirtualny spacer po Lokalnym Centrum Doradztwa Zawodowego. Brali w nim udział uczniowie klas I-III Branżowej Szkoły I Stopnia Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Mieli oni możliwość zapoznania się z działalnością Centrum i ofertą Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego, a także uzyskali informacje na temat indywidualnej i grupowej diagnozy kompetencji. Młodzież skorzystała z prezentacji pt.: „Kompetentny pracownik branży mechanicznej, czyli jak sterować swoja karierą” przygotowanej przez Annę Rolak, doradcę zawodowego. Podczas spotkań uczniowie definiowali pojęcie kompetencji oraz rozważali, jakie umiejętności poszukiwane są na współczesnym rynku pracy. Młodzież miała również okazję przeanalizować możliwe ścieżki kariery po ukończeniu szkoły branżowej.

Dziękujemy uczniom za udział w obu inicjatywach w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, a Katarzynie Krukowskiej, szkolnemu koordynatorowi z Zespołu Szkół Mechanicznych, serdecznie dziękujemy za współpracę przy organizacji wydarzeń.