Nasz projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023

2022-10-07T11:50:05+00:005 października, 2022|

Projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023

O031

„Edukacja przez rekreację – ogród doświadczalny im. Henryka Sienkiewicza”

 

 

Celem projektu jest stworzenie ogrodu edukacji sensorycznej – miejsca pobudzającego zmysły wzroku, słuchu, węchu, dotyku oraz smaku na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku przy ulicy Ciepłej 32. Projekt zakłada utworzenie mini parku z łąką kwiatową, pola doświadczalnego dla dzieci i dorosłych, obiektów małej architektury ogrodowej oraz miejsc postojowych, których brakuje w pobliskiej okolicy. Park będzie miejscem dostępnym dla wszystkich mieszkańców miasta.

Na terenie ogrodu będzie można skorzystać z:

  • audiobooków z powieściami patrona parku,
  • ścieżki sensorycznej,
  • edukacyjnego placu zabaw,
  • multimedialnych tablic edukacyjnych zawierających informacje na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz roślin znajdujących się w parku,
  • stołów do zabaw.

 

Prosimy o głosowanie na nasz projekt O031 „Edukacja przez rekreację – ogród doświadczalny im. Henryka Sienkiewicza”.

 

W głosowaniu można wziąć udział w dniach 3-17 października 2022, wypełniając kartę do głosowania w wersji elektronicznej lub papierowej.

Link do elektronicznej karty do głosowania.

Kartę do głosowania w wersji papierowej można wypełnić w Urzędzie Miejskim przy ul. Słonimskiej 1, w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3, w Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J.K. Branickiego 3/5 lub w mobilnym punkcie do głosowania (8, 9, 15 i 16 października, w godz. 12-16 na Rynku Kościuszki).

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Białegostoku, także osoby, które nie ukończyły 18. roku życia. Wystarczy tylko, że rodzic lub opiekun prawny wyrazi zgodę na ich udział w głosowaniu. Każdy może oddać głos na 4 projekty.