Wspólne czytanie – zaproszenie

2022-09-29T13:08:59+00:0029 września, 2022|

Białostocka Akademia Rodziny oraz biblioteka Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku zapraszają dzieci w wieku 5-7 lat na wspólne czytanie książki Barbary Gawryluk Teraz tu jest nasz dom.

 

 

Spotkanie odbędzie się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2022 pod hasłem „Czytanie dla pokoju”. Jego celem jest pokazanie biblioteki jako przyjaznej przestrzeni, w której można przyjemnie spędzić wolny czas. To także okazja do rozbudzania w dzieciach miłości do czytania oraz kształtowania nawyku sięgania po książki w czasie wolnym.

Głośne czytanie dzieciom przynosi wiele korzyści, m.in.:

– poszerza wiedze o świecie,

– rozwija umiejętność czytania ze zrozumieniem, rozumienia i tworzenia informacji, poszerza zasób słów dziecka,

– rozwija inteligencję emocjonalną i poznawczą,

– uwrażliwia na potrzeby i emocje drugiego człowieka,

– rozwija wyobraźnię,

– wprowadza dziecko w świat kultury,

– uczy szacunku do książki oraz kształtuje nawyk czytania.

 

Podczas spotkania prowadząca przeczyta dzieciom fragmenty książki Barbary Gawryluk Teraz tu jest nasz dom. Została ona wybrana ze względu na hasło tegorocznej edycji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych – „Czytanie dla pokoju”. Opowiada o losach rodziny Baranowskich, którzy w wyniku zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę w 2014 r. musieli w pośpiechu opuścić rodzinny Donbas i udać się na emigrację do Polski. Książka porusza temat wojny, emigracji i niełatwej adaptacji w nowej rzeczywistości. Uczy tolerancji, otwartości na drugiego człowieka oraz skłania do pomocy. Książka jest niezwykle aktualna i warto zapoznać z nią każde dziecko.

 

Spotkanie odbędzie się 13 października 2022 r. o godz.: 17:00 w bibliotece Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku.

 

Prosimy o zapisanie chętnych dzieci poprzez formularz rejestracyjny.

 

Serdecznie zachęcamy do udziału!