Cała Polska czyta dzieciom

2022-05-21T09:32:11+00:0021 maja, 2022|
Białostocka Akademia Rodziny oraz biblioteka Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku zapraszają dzieci w wieku 5-7 lat na wspólne czytanie książki Agnieszki Suchowierskiej Miasto ze Złotym Sercem.

Spotkanie odbędzie się w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Jego celem jest rozbudzanie w dzieciach miłości do czytania oraz kształtowanie nawyku sięgania po książki w czasie wolnym.

Czytanie dzieciom przynosi wiele korzyści, m.in.:

– poszerza wiedze o świecie,

– rozwija umiejętność czytania ze zrozumieniem, rozumienia i tworzenia informacji, poszerza zasób słów dziecka,

– rozwija inteligencję emocjonalną i poznawczą,

– uwrażliwia na potrzeby i emocje drugiego człowieka,

– rozwija wyobraźnię,

– wprowadza dziecko w świat kultury,

– uczy szacunku do książki oraz kształtuje nawyk czytania.

Podczas spotkania prowadząca przeczyta dzieciom fragmenty książki Miasto ze Złotym Sercem. Główną bohaterką powieści jest Agnieszka Dąbrowska, zwyczajna, a przy tym bardzo ciekawska i otwarta dziewczynka. Aga za pomocą magicznego kalejdoskopu udaje się w podróż po historycznym Białymstoku. Odkrywa niezwykle ciekawą historię miasta łączącą wiele narodów, religii i kultur. Poznaje Białystok jako miejsce przyjaznego stykania się wielu odmiennych perspektyw. Czytanie książki Miasto ze Złotym Sercem to wspaniały sposób na poznanie lokalnej historii to także świetna lekcja empatii, otwartości na drugiego człowieka i tolerancji.

Więcej informacji o Mieście ze Złotym Sercem przeczytacie w naszej recenzji.

Spotkanie odbędzie się 29 maja 2022 r. o godz.: 11:00 w bibliotece Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku przy ul. Ciepłej 32.

Prosimy o zapisanie chętnych dzieci poprzez formularz rejestracyjny.

Serdecznie zachęcamy do udziału!