Spotkanie klas ósmych SP nr 50 z przedstawicielami Mundurowego Liceum Ogólnokształcące CN-B Feniks

2022-05-11T12:47:45+00:0010 maja, 2022|

Uczniowie wszystkich klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku 26 kwietnia 2022 r. spotkali się z przedstawicielami  I Liceum Ogólnokształcącego Centrum Naukowo–Biznesowego im. Polskich Spadochroniarzy w Białymstoku, tj. profesjonalnym Liceum Mundurowym. Spotkanie wraz z uczniami prowadził pan Mariusz Hołub, wicedyrektor placówki. Uczniowie  zapoznali się z szeroką ofertą edukacyjną szkoły, autorskim programem nauczania, profesjonalna kadrą, realizowanymi w szkole zajęciami praktycznymi oraz  sprzętem wojskowym, jakim szkoła dysponuje. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z  zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – resuscytacji krążeniowo-oddechowej, jak i z podstawowym sprzętem medycznym potrzebnym przy udzielaniu pierwszej pomocy w przypadku odniesienia różnych urazów.

Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie zadawali prowadzącemu mnóstwo pytań, chętnie uczestniczyli w praktycznym szkoleniu medycznym i w obsłudze różnego rodzaju sprzętu militarnego.

Przedstawiciele mundurowego I LO CN-B Feniks podkreślali w swoich wypowiedziach, że jest to szkoła, która nie tylko przygotowuje do służby mundurowej, ale przede wszystkim przygotowuje do życia dorosłego, pełnego wyzwań. W trakcie nauki uczniowie zdobywają niezbędną wiedzę oraz umiejętności praktyczne przydatne w przyszłej służbie w różnych formacjach mundurowych oraz przygotowują się do matury.

To spotkanie z pewnością pomoże młodzieży w podjęciu  ich dalszych decyzji edukacyjno-zawodowych.

 

Koordynator spotkania – Barbara Bożena Brzozowska, doradca zawodowy