„Upoluj swoją książkę” w ramach akcji Czytaj PL!

2019-11-14T11:42:52+00:006 listopada, 2019|

„Upoluj swoją książkę” w ramach akcji Czytaj PL!

 

Z radością informujemy, że Centrum Kształcenia Ustawicznego dołączyło do programu „Upoluj swoją książkę” w ramach akcji Czytaj PL.

Na czym polega akcja Czytaj PL?

Czytaj PL to największa akcja promująca czytanie. Polega na udostepnieniu całkowicie darmowych e-booków i audiobooków dla miłośników literatury nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Przez cały listopad można pobierać i czytać udostępnione książki. Po 30 listopada 2019 r. nie będzie już takiej możliwości. Jeśli komuś nie uda się skończyć rozpoczętej powieści, to będzie ona dostępna jeszcze przez tydzień po zakończeniu akcji.

Jakie książki są dostępne?

W tegorocznej edycji udostępniono dwanaście różnorodnych książek obejmujących zarówno literaturę wysokoartystyczną, kryminał, sensacje, reportaż jak i pozycje dedykowane dla młodzieży.

Wszystkie książki dostępne w akcji:  

Wojciech Drewniak, Historia bez cenzury. Średniowiecze bez trzymanki,

Wiesław Myśliwski, Ucho igielne,

Jeff Haden, Mit motywacji,

Tomasz Michniewicz, Chrobot,

Marek Krajewski, Dziewczyna o czterech palcach,

Jakub Małecki, Nikt nie idzie,

Paulina Łopatniuk, Patolodzy,

Robert Małecki, Skaza,

Remigiusz Mróz, Listy zza Grobu,

Magdaleny Witkiewicz, Jeszcze się kiedyś spotkamy

Holly Black, Okrutny książę,

Wojciech Tochman, Pianie kogutów, płacz psów

W tak obszernej liście każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Jak przystąpić do akcji?

Przystąpienie do akcji jest niezwykle proste i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Najpierw należy odnaleźć jeden z trzech plakatów dostępnych na terenie Centrum. Następnie zeskanować umieszczony na nich kod QR, pobrać wybrane książki i… cieszyć się nimi do końca listopada.

Dodatkowo każdy, kto przystąpi do akcji może zaprosić do niej kolejne pięć osób, które nie będą już musiały skanować kodów na plakatach. Można się więc dzielić dostępem do literatury z rodziną i przyjaciółmi.

 

Zachęcamy do skanowania, czytania, udostępniania książek i dzielenia się informacją o akcji z innymi.

W razie jakichś pytań bądź wątpliwości zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Czytaj PL, a także do wizyty w bibliotece Centrum. Bibliotekarze z przyjemnością opowiedzą szerzej o akcji, a w razie potrzeby pomogą również w pobieraniu e-booków i audiobooków.