Nowości w bibliotece na zimowy wieczór

2019-02-26T12:44:35+00:0011 lutego, 2019|

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka ponownie wzbogaciła się o świeże zbiory.

Zakupiliśmy ponad trzydzieści pozycji z literatury pięknej. Jest więc w czym przebierać i wiele osób znajdzie coś dla siebie. Mamy książki polskie, w tym Grzesiuka i Kalicińskiej, oraz zagraniczne, m.in. Kinga i Glukvowsky’ego. Postawiliśmy na rzeczy bestselllerowe. Zakupiliśmy Kontratyp, kolejny tom serii o detektyw Joannie Chyłce autorstwa Remigiusza Mroza, który od kilku lat podbija polski rynek wydawniczy. Mamy Opowieść podręcznej Margaret Atwood – przedstawiającą wizję świata opanowanego przez dyktaturę mężczyzn. Książka nie jest nowa, lecz ponownie podbiła serca czytelników, po tym jak Netflix wyprodukował serial na jej podstawie. Nabyliśmy też wiele pozycji trochę starszych, w tym klasyczne już Lśnienie Stephena Kinga i Rok 1984 George’a Orwella. Oferujemy również literaturę o miłości – młodzieżowy bestseller Gwiazd naszych wina Johna Greena opowiadający o trudnym życiu i związku chorujących nastolatków. Mamy też lekki cykl Mańka napisany przez Małgorzatę Kalicińską, autorkę powszechnie znanego i lubianego Domu nad rozlewiskiem. Lilka, Trzymaj się, Mańka i Miłość na walizkach to pozycje obowiązkowa dla fanów i fanek tej autorki. Dla wielbicieli historii możemy zaproponować Pianistę Władysława Szpilmana, a pasjonatów współczesnej literatury wysokoartystycznej z pewnością zachwyci Gra na wielu bębenkach – tom opowiadań uhonorowanej Międzynarodową Nagrodą Bookera Olgi Tokarczuk. Dla fanów fantastyki mamy Metro 2035, ostatni tom trylogii Glukhovsky’ego o postapokaliptycznym świecie, w którym ludzie przetrwali jedynie w podziemiach moskiewskiego metra oraz Katedrę Jacka Dukaja.

Możemy się również pochwalić nowymi książeczkami dla dzieci, w tym innowacyjnym Miasteczkiem Mamoko. Jest to pięknie ilustrowany dzień z życia małego miasta, w którym pojawili się przybysze z kosmosu. Co się wydarzyło? Mogą zdecydować Państwo sami, ponieważ na kartach książki roi się od postaci, miejsc i szczegółów, lecz nie ma tekstu. Fabułę mogą Państwo układać razem z dziećmi, które z pewnością zechcą się zaangażować w tworzenie opowiadania. Mamy również pięknie ilustrowane baśnie braci Grimm, książeczki o zwierzątkach Holly Webb, które jednocześnie bawią i uczą – pokazują dzieciom na czym polega odpowiedzialność za zwierzę.

Nie zdradzamy wszystkich zakupionych przez nas tytułów, ale serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki w celu osobistego zapoznania się z pełna oferta nowych i tych trochę starszych pozycji w naszym księgozbiorze.