Strona korzysta z plików cookies. Możesz okreœślić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce. Zamknij
Szkoly Projekty UE Kursy Doradztwo Pracownia badań
Start arrow Doradztwo zawodowe arrow Aktualności arrow Spotkanie podsumowujące współpracę LCDZ ze szkołami
 
 

Kształcenie zawodowe w Białymstoku

Biuletyn Informacji Publicznej

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła

Spotkanie podsumowujące współpracę LCDZ ze szkołami Email
Dnia 9 czerwca 2011r. w siedzibie Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyło się spotkanie podsumowujące współpracę LCDZ ze szkołami gimnazjalnymi i ponadgimnazjalnymi w zakresie poradnictwa zawodowego, której celem jest przygotowanie ucznia do trafnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia i zawodu. Spotkanie poprzedzone było miłą uroczystością wręczenia nagród i wyróżnień Laureatom VI edycji Konkursu na Planer Kariery. Uczestniczyli w nim koordynatorzy - przedstawiciele szkół, z którymi doradcy zawodowi LCDZ współpracowali prowadząc w ciągu mijającego roku szkolnego różnego rodzaju działania, takie jak: zajęcia informacyjno-aktywizujące, warsztaty, poradnictwo indywidualne dla młodzieży, konkursy, turnieje, spotkania i warsztaty z rodzicami uczniów, z których skorzystało blisko 3.300 uczniów i około 350 rodziców.
Podczas spotkania omówiono, poddano dyskusji i ewaluacji całoroczną współpracę, która została wysoko oceniona przez koordynatorów aktywnie współpracujących z LCDZ - średnia z ankiety ewaluacyjnej wyniosła 5.6.
W wyniku dyskusji na temat przyszłych oczekiwań stwierdzono, że rosną znacząco oczekiwania szkół wobec doradców zawodowych CKU, w związku z wchodzącymi przepisami o wspomaganiu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wzrasta również zainteresowanie szkół zawodowych współpracą z LCDZ. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, pomimo, że możliwości kadrowe LCDZ w stosunku do potrzeb są niewspółmierne będziemy w przyszłym roku szkolnym kontynuować działania w zakresie budowania zintegrowanego systemu doradztwa zawodowego (w tym z uwzględnianiem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi), rozszerzać współpracę ze szkołami gimnazjalnymi i ponadgimnazjalnymi.
Życzymy Wszystkim Koordynatorom udanego wypoczynku wakacyjnego.                 
Do zobaczenia – z nowymi siłami i energią w nowym roku szkolnym!

Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego
w Białymstoku
Zespół Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego
 
Zobacz więcej (galeria)
  
 
 
Top!
Top!