Strona korzysta z plików cookies. Możesz okreœślić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce. Zamknij
Szkoly Projekty UE Kursy Doradztwo Pracownia badań
Start arrow Kronika arrow Wrzesień 2018
 
 

Kształcenie zawodowe w Białymstoku

Biuletyn Informacji Publicznej

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła

Wrzesień 2018 Email

 

„Nauka jest jak niezmierne morze.

Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

Stefan Żeromski

 

 W dniach 03-07.09.2018 r. odbyło się ostatnie już spotkanie robocze partnerów projektu w Polsce i było zwieńczeniem dwuletniej współpracy. W czasie tego spotkania każdy z partnerów przedstawił działania podjęte w kraju w ramach projektu, dokonano podsumowania oraz ewaluacji.

 

W trakcie wizyty nauczyciele z krajów partnerskich uczestniczyli w warsztatach” Storytellingu jako elementu wzbudzania emocji i budowania zaangażowania w biznesie i wystąpieniach publicznych”. Szkolenie pozwoliło zgłębić koncepcję storytellingu jako świadomie stosowanej technik i angażowania odbiorców. Ponadto zagraniczni goście zwiedzili nasze Centrum, Centrum Kompetencji BOF, miasto Białystok oraz najbliższą okolicę, m.in. Supraśl i Białowieżę.

W ramach ewaluacji projektu stwierdzono, iż zdobyte umiejętności zawodowe oraz umiejętność płynnej komunikacji w języku angielskim, na pewno przyniosą słuchaczom korzyści w przyszłości i zapewnią im lepszy start na europejskim rynku pracy. Co do nauczycieli, potwierdzono, iż spotkania nauczycieli w ramach projektu dały im możliwość wymiany doświadczeń z kadrą współpracujących partnerów, porównania i polepszenia jakości kształcenia, poznania i skorzystania ze sprawdzonych innych metod nauczania. Takie spotkania to nie tylko konferencje i podsumowania, to także nawiązywanie nowych kontaktów i wzajemna integracja.

Ewa Maria Chociej

Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz
Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz

 


Medale „Diligentiae – za pilność”

3 września w Szkole Podstawowej nr 52 przy ul. Dojlidy Górne odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/19.

W trakcie uroczystości wyróżnieni zostali najlepsi uczniowie oraz ich nauczyciele. Medale „Diligentiae – za pilność” z rąk Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego otrzymało 90 uczniów i 90 nauczycieli. Wśród nich była Pani Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku Bożena Barbara Krasnodębska oraz słuchaczka Pani Agnieszka Grybowicz.

Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” w formie okolicznościowego medalu i certyfikatu przyznawane jest przez prezydenta Białegostoku co roku, a wręczane podczas inauguracji nowego roku szkolnego. Medal, który otrzymają najlepsi uczniowie, jest symbolem uczciwej i rzetelnej pracy. To także prestiżowa nagroda dla nauczycieli, którzy są wzorami dla swoich uczniów.

Wyróżnionym Paniom serdecznie gratulujemy.

Ewa Chociej

 

 


III Białostocki Festyn Obywatelski

16 września 2018 roku w odbył się III Białostocki Festyn Obywatelski. W Parku Planty białostoczanie zapoznali się z ideą Budżetu Obywatelskiego i projektami zakwalifikowanymi do tegorocznego głosowania. W trakcie festynu na scenie wystąpił zespół Live Orkiestra, nie zabrakło dmuchanych zabawek, gier i konkursów. Specjalnie z myślą o najmłodszych przygotowano animacje oraz bezpłatną watę cukrową. Wydarzenie poprowadził dj Grodzki.

W trakcie Białostockiego Festynu Obywatelskiego zostały zorganizowane stoiska – organizacji pozarządowych oraz Budżetu Obywatelskiego 2019. Była to doskonała okazja na wzbogacenie swojej wiedzy o tegorocznej edycji, tym bardziej, że już w przyszłym miesiącu ( 3-17 października) pod głosowanie białostoczan zostaną poddane 93 projekty.

Podczas festynu pracownicy i słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku  prezentowali ofertę szkół i kursów oraz promowali działalność Białostockiej Akademii Rodziny. Na naszym stoisku dzieci mogły własnoręcznie uszyć wybraną przytulankę, a osoby w każdym wieku  zapraszaliśmy do wykonywanie jesiennych kompozycji kwiatowych.

Stoisko CKU było często odwiedzane przez białostoczan. Swoją obecnością zaszczycił nas również  Prezydent Białegostoku – Tadeusz Truskolaski.

Ewa Chociej

 

 

   Przykładowy obraz  Przykładowy obraz  Przykładowy obraz

 

 


 
 
Top!
Top!