Strona korzysta z plików cookies. Możesz okreœślić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce. Zamknij
Szkoly Projekty UE Kursy Doradztwo Pracownia badań
Start arrow Doradztwo zawodowe arrow Konkursy arrow Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "ZAWODOWI ODKRYWCY"  IV edycja
 
 

Kształcenie zawodowe w Białymstoku

Biuletyn Informacji Publicznej

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "ZAWODOWI ODKRYWCY"  IV edycja Email

W dniu 26.04.2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Zawodowi Odkrywcy” – IV edycji,  adresowanego do uczniów klas V - VI szkół podstawowych z województwa podlaskiego.

Do konkursu zgłosiło się 167 uczniów z 19 szkół podstawowych z Białegostoku i województwa podlaskiego. W konkursie wzięło udział 111 prac konkursowych. Oceny prac dokonała Komisja Konkursowa w składzie:

Przewodnicząca:

·       Teresa Chrostowska - Wicedyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku

Członkowie:

·      Joanna Strankowska – inspektor w Wydziale Rozwoju Edukacji Kuratorium  Oświaty w Białymstoku

·       Krystyna Kunicka – plastyk z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku

·  Beata Sańczyk, Anna Rolak – doradcy zawodowi Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego w Białymstoku

Referent:

·       Urszula Płońska – psycholog/doradca zawodowy Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego w Białymstoku

W ocenie prac Komisja Konkursowa brała pod uwagę następujące kryteria:

*  opis prezentowanego zawodu oraz uzasadnienie jego wyboru pod kątem cech, umiejętności, zadań wyróżniających zawód na regionalnym rynku pracy

*  oryginalności przedstawienia zawodu, wrażenia artystycznego estetyki i techniki pracy

Laureatami czwartej edycji konkursu plastycznego „Zawodowi Odkrywcy” zostali następujący uczniowie:

Miejsce

Imię i nazwisko laureata

klasa

Szkoła

Opiekun

Prezentowany zawód

1.

Emila Wysztygiel

V

Szkoła Podstawowa nr 29 w Białymstoku

Małgorzata Jurewicz, Marzanna Sienkiewicz, I. Turowska-Wasilewska

Garncarz

2.

Kamil Kulikowski

V

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku

Danuta Perkowska

Aktor lalkarz

3.

Natalia Piotrowska

VI

Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku

Barbara Magnuszewska

Rolnik

Komisja Konkursowa wyróżniła siedem prac konkursowych:

Nazwisko i imię wyróżnionego ucznia

Klasa

Szkoła

Opiekun

Prezentowany zawód

Weronika Wawreniuk

VI

Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku

Barbara Magnuszewska

Pszczelarz

Marta Kowalczyk

VI

Szkoła Podstawowa nr 16 w ZSP nr 1 w Białymstoku

Dorota Skorupska

Kucharz

Zuzanna Rybarczyk

VI

Szkoła Podstawowa nr 16 w ZSP nr 1 w Białymstoku

Dorota Skorupska

Tkaczka

Krystian Zdanowicz

V

Szkoła Podstawowa w Pogorzałkach

Anna Mikuć

Robotnik drogowy

Piotr Staniszewski

V

Szkoła Podstawowa w Ławsku

Katarzyna Krawcewicz

Szewc

Kinga Kondzior

VI

Szkoła Podstawowa nr 20 w Białymstoku

Anna Karska

Garncarz

Karolina Gogol

VI

Szkoła Podstawowa nr 29 w Białymstoku

Małgorzata Jurewicz, Marzanna Sienkiewicz,
I. Turowska-Wasilewska

Strażak

Pani Krystyna Kunicka – plastyk z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, przyznała wyróżnienie artystyczne za pracę plastyczną wykonaną przez Zuzannę Rybarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 16 w ZSP nr 1 w Białymstoku, która przedstawiła zawód tkaczki.

Dodatkowo doradcy zawodowi Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego wyróżnili pracę Pawła Zakrzewskiego – ucznia klasy V w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, który przedstawił zawód pszczelarza.

Poniżej znajduje się lista uczniów, których prace zostały wybrane do grona 30 najlepszych prac wyłonionych ze wszystkich prac plastycznych zgłoszonych w tegorocznym konkursie:

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

Szkoła

Opiekun

Prezentowany

zawód

Aleksandra Andrukiewicz

V

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie  w Białymstoku

Urszula Głowacka-Maciejuk

Leśniczy

Ewa Karp

V

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie  w Białymstoku

Urszula Głowacka-Maciejuk

Pszczelarz

Filip Fabiańczyk

VI

Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku

Izabela Łuckiewicz, Violetta Grabowska

Tkactwo

Maurycy Bałakier

V

Szkoła Podstawowa nr 26 w Białymstoku

Ala Grzegorczyk

Rolnik

Dominika Remiszewska

V

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ptakach

Monika Męczkowska

Rolnik

Filip Cieloszczyk

VI

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ptakach

Monika Męczkowska

Pszczelarz

Hubert Kulikowski

V

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku

Danuta Perkowska

Florysta

Aleksandra Dec

VI

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku

Danuta Perkowska

Weterynarz

Maja Wochniak

VI

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku

Danuta Perkowska

Przewoźnik łódki pychówki na Narwi

Magdalena Ewa Słowikowska

VI

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku

Danuta Perkowska

Architekt

Sara Skowrońska

V

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku

Danuta Perkowska

Stolarz

Julia Pyłko

V

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku

Danuta Perkowska

Serowar

Natalia Łubińska

VI

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku

Danuta Perkowska

Krawcowa/projektantka mody

Natalia Zakrzewska

V

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Jana Twardowskiego w Turośli

Monika Męczkowska

Weterynarz

Monika Kinborowicz

VI

Szkoła Podstawowa nr 29 w Białymstoku

Małgorzata Jurewicz, Marzanna Sienkiewicz,
I. Turowska-Wasilewska

Pszczelarz

Wiktoria Tomczyk

VI

Szkoła Podstawowa nr 29 w Białymstoku

Małgorzata Jurewicz, Marzanna Sienkiewicz,
I. Turowska-Wasilewska

Strażak

Katarzyna Griń

V

Szkoła Podstawowa nr 29 w Białymstoku

Małgorzata Jurewicz, Marzanna Sienkiewicz,
I. Turowska-Wasilewska

Strażak

Szymon Kononiuk

VI

Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku

Barbara Magnuszewska

Badacz przyrody

Joanna Czarkowska

VI

Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku

Barbara Magnuszewska

Przewodnik po Podlasiu

Julia Wesołowska

V

Szkoła Podstawowa nr 16 w ZSP nr 1 w Białymstoku

Dorota Skorupska

Leśniczy

Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów, osób wyróżnionych oraz uczniów, których prace znalazły się wśród  30 najlepszych prac wyłonionych w konkursie „Zawodowi Odkrywcy” odbędzie się w dniu 24 maja 2017 r. (środa) w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku, przy ul. Sokólskiej 1 w sali nr 115 (I piętro). Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu uczniów, rodziców i nauczycieli.

W imieniu członków Komisji Konkursowej oraz zespołu doradców zawodowych Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego w Białymstoku, serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w konkursie oraz ich nauczycielom i rodzicom.  

Anna Rolak, Urszula Płońska – doradcy zawodowi LCDZ

Zobacz galerię zdjęć

 
 
Top!
Top!