Strona korzysta z plików cookies. Możesz okreœślić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce. Zamknij
Szkoly Projekty UE Kursy Doradztwo Pracownia badań
Start arrow Kronika arrow Grudzień 2016
 
 

Kształcenie zawodowe w Białymstoku

Biuletyn Informacji Publicznej

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła

Grudzień 2016 Email
W dniach 6,8,13 i 15 listopada 2016 r. odbyło się szkolenie pt. „Od projektu po wydruk – warsztaty z modelowania i druku 3D” przeprowadzone dzięki współpracy z firmami Trójwymiarowi.pl oraz Wytwórnia przestrzeni. W warsztatach wzięli udział słuchacze kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

 Zajęcia w przedszkolu "Zawody wokół nas"

W dniu 16 grudnia 2016 roku doradcy zawodowi z Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego w Białymstoku odwiedzili Przedszkole Samorządowe nr 83 w Białymstoku. Podczas spotkania z grupą pięciolatków  przeprowadzono zajęcia nt. „Zawody wokół nas”, którym towarzyszyły następujące cele: zapoznanie dzieci ze światem zawodów, kształtowanie umiejętności rozpoznawania zawodów,  opisanie  czynności wykonywanych przez osoby wykonujące wybrane zawody, opowiedzenie o swoim wymarzonym zawodzie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się ćwiczenie, podczas którego dzieci musiały dopasować do siebie ilustracje przedstawiające poszczególne zawody, np. połączyć zdjęcie strażaka, sprzedawcy, nauczyciela ze zdjęciami atrybutów tych zawodów.

Podczas spotkań dzieci opowiadały o tym, kim chcą zostać w przyszłości. Chłopcy    najczęściej wskazywali takie zawody, jak: policjant, strażak, piłkarz. Dziewczynki natomiast marzą o tym, aby być tancerkami, nauczycielkami oraz „dyrektorkami”. W czasie zajęć przedszkolaki otrzymali także informacje o tym,  czym zajmuje się doradca zawodowy.

Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w proponowanych zabawach i ćwiczeniach, z entuzjazmem wypowiadały się na temat różnych zawodów, plusów i minusów ich wykonywania, roli pracy w życiu ich rodziców, znajomych.

Opracowanie: Anna Rolak, Agnieszka Budnik – doradcy zawodowi LCDZ

 

Zobacz galerię zdjęć

Image

Image


Wigilia 2016 już za nami …

22 grudnia 2016 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku odbyło się -zgodnie z tradycją, niezapomniane spotkanie wigilijne. W sali pięknie rozświetlonej świątecznymi dekoracjami oraz choinką mieniącą się niezliczoną ilością barw świeczek choinkowych, zebrali się pracownicy CKU oraz goście, między innymi zaprzyjaźniony z placówką Ks. Prałat Józef Grygotwicz (były dyrektor Wydziału  Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Białostockiej),  Ks. Prałat Tadeusz Żdanuk – proboszcz Parafii Św. Rocha w Białymstoku. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć reprezentantów słuchaczy. Ponadto do udziału w uroczystym wieczorze została zaproszona p. Angelika Arendt-Zadykowicz - Dyrektor Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego "Szkoła Talentów" w Białymstoku z grupą młodych artystów - słuchaczy Studium.

Po krótkim powitaniu przez p. Bożenę Barbarę Krasnodębską – Dyrektora CKU, w atmosferę wigilijnej uroczystości wprowadziły zebranych, przepięknie wykonane przez uzdolnioną artystycznie młodzież - kolędy, w tradycyjnej oraz współczesnej aranżacji. Następnie miały miejsce wzruszające wystąpienia zaproszonych gości, odwołujące się do misterium Narodzenia Pańskiego, wciąż tak współcześnie aktualnego. Odczytane słowa Ewangelii Św. Łukasza, łamanie się wigilijnym opłatkiem i składanie życzeń, to niezwykle silne przeżycia, które w tym roku po raz kolejny towarzyszyły nam wszystkim. A następnie dalszy ciąg atmosfery magicznego wieczoru - wspólne kosztowanie tradycyjnych potraw wigilijnych, rozmowy, refleksje… Takie spotkania przypominają nam o szczególnym charakterze Świąt Bożego Narodzenia i tego, co stanowi prawdziwą wartość w życiu każdego z nas.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim w imieniu Dyrekcji CKU i LCDZ za wszelką pomoc w organizacji i udział w Wigilii 2016.

 

Regina Miedziałowska

 

Galeria zdjęć

Image

Image

Image 

 
 
Top!
Top!