Strona korzysta z plików cookies. Możesz okreœślić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce. Zamknij
Szkoly Projekty UE Kursy Doradztwo Pracownia badań
Start arrow Kronika arrow Styczeń 2016
 
 

Kształcenie zawodowe w Białymstoku

Biuletyn Informacji Publicznej

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła

Styczeń 2016 Email
STUDNIÓWKA MIEJSKA 2016

20 stycznia 2016 roku, zgodnie z przyjętą w Białymstoku tradycją, odbyła się Studniówka Miejska. W samo południe, z dźwiękami hejnału rozchodzącymi się z wieży ratuszowej, na Rynek Kościuszki przybyli przedstawiciele władz naszego miasta, oświaty, dyrektorzy szkół oraz tegoroczni maturzyści. Zebranych gości powitał hetman Jan Klemens Branicki wraz z małżonką Izabelą. Pan Prezydent Tadeusz Truskolaski skierował ciepłe słowa do wszystkich maturzystów i życzył im pomyślnego zdania tak niezwykle ważnego egzaminu. Po przemówieniach przyszedł czas na wspólne odtańczenie poloneza – tańca rozpoczynającego każdy bal studniówkowy. Jak przystało na głowę Miasta Białegostoku taneczny korowód poprowadził Pan Prezydent z Panią Izabelą Branicką.

Studniówka Miejska zainaugurowała sezon studniówek w naszym mieście oraz przypomniała wszystkim uczniom, że rozpoczęło się odliczanie 100 dni do egzaminu dojrzałości.

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku dumnie reprezentowali słuchacze semestrów 3LO6, 3LO5a, 3LO5b: pani Katarzyna Woźniak, pani Klaudia Wróbel, pan Radosław Zadrożny oraz pani Wicedyrektor Maria Jolanta Korzeniecka i pani Ewa Jancewicz.

Wszyscy uczestnicy tej wyjątkowej uroczystości otrzymali pamiątkowe certyfikaty.
 
Nie wierzyłem, że przejdę ten most,
I gdy stoję już na drugim brzegu,
Nie wierzę, że go przeszedłem.
L.Staff , Most


Dnia 22 stycznia 2016 r. pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów oraz absolwentów szkoły policealnej na kierunku technik BHP.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego miała miejsce w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Żabiej. Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną przygotowaną przez słuchaczy semestru czwartego pod kierunkiem opiekuna - pani Jolanty Łaszkiewicz.

Następnie głos zabrały Dyrektor CKU – Pani Bożena Barbara Krasnodębska oraz Wicedyrektor – Pani Maria Jolanta Korzeniecka, które gratulowały słuchaczom sukcesów i życzyły powodzenia wszystkim, którzy zdecydowali się podejść do egzaminu maturalnego i zawodowego. Podkreślały również, jak wielkie znaczenie dla dalszej przyszłości ma zdobyta wiedza i umiejętności.

Opiekunowie absolwentów - Pani Ewa Jancewicz oraz Pan Mariusz Moszczyński wyrazili przekonanie, że to nie koniec przygody z nauką  i zachęcili słuchaczy do podejmowania nowych wyzwań.

W imieniu Samorządu Słuchaczy wystąpiła Pani Klaudia Wróbel, która życzyła wszystkim kończącym szkołę sukcesów na egzaminach i sił do pokonywania wszelkich trudności. Przedstawiciele absolwentów złożyli na ręce Dyrekcji i nauczycieli podziękowania i kwiaty.

Po przemówieniach słuchacze otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, dyplomy, a najlepsi- nagrody książkowe.

J. Łaszkiewicz
  

 

 

 
 
Top!
Top!