Strona korzysta z plik闚 cookies. Mo瞠sz okre郵i warunki przechowywania plik闚 cookies w swojej przegl康arce. Zamknij
Szkoly Projekty UE Kursy Doradztwo Pracownia bada
Start arrow Kronika arrow Pa寮ziernik 2015
 
 

Kszta販enie zawodowe w Bia造mstoku

Biuletyn Informacji Publicznej

Dobrze ZaPROJEKTowana Szko豉

Pa寮ziernik 2015 Email

Konferencja „Bia造stok Rodzinie – Wspólna Troska”
Jak sta si najlepsz wersj samego siebie?

We czwartek, 8 pa寮ziernika 2015 roku, w Auli Wydzia逝 Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Bia造mstoku mia豉 miejsce IV edycja konferencji „Bia造stok Rodzinie – Wspólna Troska”. Jej gospodarzem i organizatorem  by  Prezydent Miasta Bia貫gostoku Tadeusz Truskolaski.

Uczestnicy konferencji  wys逝chali wyk豉dów dr Marii Jankowskiej oraz dr. Krzysztofa Wojcieszka na temat odkrywania m瘰ko軼i i kobieco軼i. Wyst徙ienia tak zacnych prelegentów pozwoli造 zebranym m篹om, 穎nom, m篹czyznom, kobietom lepiej pozna samych siebie oraz zrozumie drug p貫. Wzajemny szacunek i zrozumienie stanowi przecie podstaw szcz窷liwej rodziny. Panel dyskusyjny pt. „Jak sta si najlepsz wersj samego siebie?” poprowadzi dziennikarz Rafa Porzezi雟ki – sprawdzony przyjaciel naszego miasta. W gronie ekspertów zasiedli Anna i Janusz Wardakowie – szcz窷liwi ma鹵onkowie i rodzice dziewi璚iorga dzieci, Barbara Topolewicz – do鈍iadczona mama z Bia貫gostoku oraz Andrzej Konarski – tata, przedstawiciel bia這stockiego Klubu Ojców. Interesuj帷a dyskusja podejmowa豉 temat ma鹵e雟twa i rodzicielstwa oraz roli m篹czyzny i kobiety w rodzinie. Rodzice podzielili si swoimi spostrze瞠niami oraz refleksjami na temat doskonalenia samych siebie w perspektywie codziennego, wspólnego 篡cia. S這wa: „Czego sobie nie dasz, nie dasz innym” doskonale podsumowuj  debat.

Nast瘼nie propozycje dzia豉 Bia這stockiej Akademii Rodziny skierowanych do rodzin, ma鹵e雟tw, rodziców, dziadków przedstawi豉 Bo瞠na Barbara Krasnod瑿ska – dyrektor Centrum Kszta販enia Ustawicznego w Bia造mstoku. Za Lucja Orzechowska – dyrektor Departamentu Edukacji zasygnalizowa豉 nowe dzia豉nia miasta w dziedzinie preorientacji/orientacji zawodowej bia這stockiej m這dzie篡 pt. „Ster na zawód”.

Uczestnicy konferencji obejrzeli tak瞠 wzruszaj帷e przedstawienie pt. „Gdzie jest czas?” zaprezentowane przez uczniów Szko造 Podstawowej nr 21 w Bia造mstoku. Przypomnia這 ono zebranym o istotnej roli wspólnego sp璠zania czasu w rodzinie, a jego tematyka znakomicie wpisa豉 si w tre軼i prezentowane podczas konferencji.

Spotkanie zako鎍zy這 si akcentem zach璚aj帷ym do refleksji – wyst瘼em Huberta Bajko, nauczyciela SP21, który wykona na saksofonie utwór Glenna Millera.

Podczas sesji popo逝dniowej prelegenci spotkali si z zainteresowanymi tematem rodzicami.
12 pa寮ziernika 2015 roku nauczyciele bibliotekarze szkó ponadgimnazjalnych Bia貫gostoku i powiatu bia這stockiego uczestniczyli w spotkaniu metodycznym, które odby這 si w Centrum Kszta販enia Ustawicznego w Bia造mstoku. Przyby貫 panie powita豉 Maria Korzeniecka, wicedyrektor placówki, 篡cz帷 owocnych obrad i korzystnej wymiany do鈍iadcze.

W pierwszej cz窷ci spotkania panie pracuj帷e w bibliotece i ICIM CKU przedstawi造 histori Centrum Kszta販enia Ustawicznego. Uczestniczki z zainteresowaniem obejrza造 film prezentuj帷y osi庵ni璚ia z 10-letniej dzia豉lno軼i Centrum. Nast瘼nie wykorzystuj帷 przygotowan prezentacj omówi造 powstanie i rozwój biblioteki i ICIM oraz  podejmowane dzia豉nia.

W drugiej cz窷ci pani Olga Topolewska poprowadzi豉 warsztaty pod tytu貫m  Rozwój kompetencji czytelniczych uczniów. Zaprezentowa豉 platform Centrum Edukacji Nauczycieli dotycz帷 dzia豉lno軼i bibliotek szkolnych i zach璚i豉 uczestników spotkania do wykorzystania w swojej pracy zgromadzonych tam zasobów. W przerwie go軼ie mieli okazj obejrze pomieszczenia biblioteki i zapozna si z jej  zbiorami. Spotkanie przebiega這 w mi貫j atmosferze, daj帷 mo磧iwo嗆 do rozmów na nurtuj帷e i wa積e tematy.

Serdecznie dzi瘯ujemy wszystkim uczestnikom za udzia w spotkaniu.

Zespó nauczycieli bibliotekarzy

 Konferencja podsumowuj帷a projekt Bia這stocki Talenty XXI

Ani talent bez wiedzy, ani wiedza bez talentu nie mog stworzy doskona貫go mistrza.

Witruwiusz

 

W poniedzia貫k, 19 pa寮ziernika 2015 roku, w Bia這stockim Parku Naukowo-Technologicznym odby豉 si konferencja podsumowuj帷a drug edycj projektu Bia這stockie Talenty XXI wieku. Jej organizatorem by這 Centrum Kszta販enia Ustawicznego w Bia造mstoku we wspó逍racy z Bia這stockim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Uczestnicy konferencji zapoznali si z wynikami bada dotycz帷ych uzdolnie m這dzie篡 naszego miasta oraz z narz璠ziem umo磧iwiaj帷ym rozpoznanie uzdolnie i predyspozycji. Wszystkim zaprezentowano ksi捫k Zdolny, ale jak? (Auto)diagnoza zdolno軼i i uzdolnie uczniów, drug publikacj z cyklu Bia這stockie Talenty XXI wieku. Na konferencji podsumowano równie Olimpiad Innowacji Technicznych i Wynalazczo軼i, a tak瞠 realizacj drugiej edycji grantu Bia這stockie Talenty XXI wieku oraz przedstawiono ró積e mo磧iwo軼i rozwijania pasji i zainteresowa. Dyrektorzy szkó uczestnicz帷ych w projekcie Bia這stockie Talenty XXI wieku oraz szkolni koordynatorzy ds. projektu Talenty XXI wieku otrzymali podzi瘯owania, a uczniowie certyfikaty potwierdzaj帷e udzia w ww. przedsi瞝zi璚iu. Na zako鎍zenie uczestnicy zostali zaproszeni do udzia逝 w III edycji projektu BTXXI w. Szczegó造 b璠 dost瘼ne na naszej stronie internetowej w lutym 2016 r., po feriach zimowych.
 
Zobacz wi璚ej (galeria)


  

 

 
 
Top!
Top!