Strona korzysta z plików cookies. Możesz okreœślić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce. Zamknij
Szkoly Projekty UE Kursy Doradztwo Pracownia badań
Start arrow Rok Szkoły Zawodowców arrow "Tydzień na Rzecz Kariery" - IV edycja
 
 

Kształcenie zawodowe w Białymstoku

Biuletyn Informacji Publicznej

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła

"Tydzień na Rzecz Kariery" - IV edycja Email

W dniach 2-6 marca 2015 r. po raz czwarty organizowany jest w Białymstoku „Tydzień na Rzecz Kariery”. Przedsięwzięcie współorganizowane i koordynowane przez Centrum Kształcenia Ustawicznego Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego w Białymstoku skierowane jest do uczniów klas III gimnazjum, stojących przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Celem „Tygodnia…” jest wsparcie młodzieży gimnazjalnej w świadomym wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej, poprzez umożliwienie jej bezpośredniego kontaktu ze światem zawodów. W ramach Tygodnia na Rzecz Kariery zorganizowane zostaną dla uczniów szkół gimnazjalnych:

·       Warsztaty w szkołach ponadgimnazjalnych zawodowych

·       Spotkania z przedstawicielami zawodów

·       Wycieczki zawodoznawcze do pracodawców

Warsztaty w szkołach ponadgimnazjalnych zawodowych polegają na obserwacji czynności zawodowych, demonstrowanych przez nauczycieli zawodu/uczniów lub bezpośrednim kontakcie ze stanowiskiem pracy, na którym uczniowie danej szkoły nabywają umiejętności zawodowe. W dniach 2-6 marca 2015 r. od godz.13.00 swoją ofertę prezentować będą:

-  Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku

-  Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku

-  Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku

-  Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku

-  Zespół Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku

-  Zespół Szkół Mechanicznych CKP Nr 2 w Białymstoku

-  Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku

-  Zespół Szkół Technicznych w Białymstoku

-  Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku

-  Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

 

Spotkania z przedstawicielami zawodów odbędą się w dniach 3-4 marca 2015 r. w auli Zespołu Szkół Nr 16 i Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego „Szkoła Talentów” w Białymstoku. Specjaliści nauk fizycznych, matematycznych, technicznych oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych zaprezentują zawody: architekt, inżynier biomedyczny, grafik projektowy, informatyk, administrator baz danych, programista.

 

Wycieczki zawodoznawcze zorganizowane zostaną do białostockich pracodawców w dniach 2, 5, 6 marca 2015 r. Uczniowie będą mieli okazję uzyskać informacje na temat działalności firm ChM Sp. z o.o, i Rycar Sp. z o.o., obejrzeć stanowiska pracy, jak również poznać wymagania stawiane kandydatom do pracy. Firma ChM Sp. z o.o., która produkuje innowacyjne implanty i narzędzia dla ortopedii oraz traumatologii, zaprezentuje m.in. tajniki druku 3D, natomiast firma Rycar Sp. z o.o. zajmuje się serwisem, doradztwem, obsługą i naprawą aut oraz sprzedażą aut i motocykli.

Informacji dotyczących organizacji „Tygodnia na Rzecz Kariery” udziela Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego/Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku.

Kontakt:

- tel.: (85) 743 67 85, w. 24, 23

- e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 
 
Top!
Top!