Strona korzysta z plików cookies. Możesz okreœślić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce. Zamknij
Szkoly Projekty UE Kursy Doradztwo Pracownia badań
Start arrow Kronika arrow Styczeń 2015
 
 

Kształcenie zawodowe w Białymstoku

Biuletyn Informacji Publicznej

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła

Styczeń 2015 Email

Mędrcy świata, monarchowie,
Gdzie spiesznie dążycie?
Powiedzcie nam trzej królowie,
Chcecie widzieć Dziecię?
Ono w żłobie nie ma tronu
I berła nie dzierży,
A proroctwo Jego zgonu
Już się w świecie szerzy.

6 stycznia 2015 roku - w dniu Święta Objawienia Pańskiego na ulicach Białegostoku rozegrały się sceny biblijne z czasów narodzin Chrystusa. Już po raz trzeci przez nasze miasto przeszedł Orszak Trzech Króli. W barwnym korowodzie wzięło udział kilkanaście tysięcy białostoczan.  Miejskie jasełka pod hasłem „Pokój – Radość – Rodzina” rozpoczęły się w południe na dziedzińcu Pałacu Branickich. Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański słowo do zgromadzonych skierował Biskup Pomocniczy Archidiecezji Białostockiej Henryk Ciereszko  oraz  Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski. 

Orszak poprzedzali jeźdźcy na koniach, za którymi podążali trzej mędrcy – Kacper, Melchior i Baltazar wraz z trzema kolorowymi orszakami symbolizującymi 3 kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Uczestnicy wspólnie śpiewali kolędy oraz uczestniczyli w scenach odgrywanych na trasie pochodu. W drodze do betlejemskiej stajenki trzej królowie zatrzymali się przy kinie Forum, gdzie rozegrała się scena z pastuszkami.

Mędrcy świata, złość okrutna
Dziecię prześladuje
Wieść to straszna, wieść to smutna
Herod spisek knuje.

Na Placu Uniwersyteckim  mędrcy spotkali  Heroda wraz z jego dworem. Okrutny władca nie krył swego zdenerwowania na wieść o narodzinach Jezusa. Scenę tę odegrali  słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku: Ireneusz Alaszkiewicz, który wcielił się w rolę Heroda, Justyna Jackowska, Magdalena Białecka, Anna Jaworowska, Katarzyna Lenkiewicz, Marta Sawicka, Klaudia Wróbel, Ewa Dańko, Paulina Karczewska, Marta Fedorowicz, Mateusz Osiepski, Krzysztof Trojanowski, Dariusz Sieńkowski, Dawid Kluczek, Dikalo Vazaev oraz Movsar  Abdulaev.

Orszak zakończył się pod Archikatedrą Białostocką, gdzie znajdowała się symboliczna szopka ze świętą rodziną, której trzej mędrcy oddali pokłon i wręczyli symboliczne dary: złoto, kadzidło i mirrę.

Przed Maryją stają społem,
Niosą Panu dary.
Przed Jezusem biją czołem,
Składają ofiary.

Białostocki orszak zakończyła Msza Święta, której przewodniczył Arcybiskup Edward Ozorowski. Cieszymy się, że tak wielu mieszkańców Białegostoku zechciało wspólnie przeżywać to święto wiary, nadziei i miłości.

Wszystkim zaangażowanym z przygotowanie sceny w pałacu Heroda serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Orszaku 2015 w serwisie YouTube.

Zdjęcia pochodzą z: Civitas Christiana Oddział Okręgowy w Białymstoku"To tylko dzieło czegoś jest warte,z którego człowiek
może się poprawić i mądrości nauczyć"
Adam Mickiewicz


W dniu 9 stycznia 2015 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w liceum ogólnokształcącym i szkole policealnej, które funkcjonują w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Świadectwa ukończenia szkoły odebrało: 20 słuchaczy semestru 3LO6, 14 słuchaczy semestru  2Sp3d (technik BHP ) i 10 słuchaczek semestru 1Sp2i (kierunek florysta).

Pierwszym punktem uroczystości stała się część artystyczna przygotowana przez przedstawicieli semestrów 1LO1 i 3LO5a pod kierunkiem Pani Jolanty Łaszkiewicz i Pani Ewy Chociej. W inscenizacji wzięły  udział następujące osoby:

Pani Żaneta Duduć sem. 1LO1
Pani Karolina Anna Łupińska sem. 1LO1
Pan Sebastian Matysiuk sem. 3LO5a
Pan Dariusz Sieńkowski sem. 3LO5a
Pan Norbert Biełous sem. 3LO5a

W dalszej części uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Barbara Krasnodębska, która w swoim wystąpieniu pogratulowała absolwentom i zachęcała do podejmowania nowych wyzwań: podnoszenia kwalifikacji, uczenia się przez całe życie.

Następnie głos zabrała Pani Justyna Jackowska – Kielczyk, która pożegnała absolwentów w imieniu Samorządu Słuchaczy.

Szczególnie wzruszające stały się podziękowania i przemówienia przedstawicieli poszczególnych semestrów.

Pani Dyrektor Bożena Barbara Krasnodębska, Pani Wicedyrektor Maria Jolanta Korzeniecka i Pani Wicedyrektor Elżbieta Leszczyńska wręczyły nagrody książkowe i dyplomy słuchaczom, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i byli zaangażowani w działania na rzecz placówki. Wszyscy absolwenci uzyskali upragnione świadectwa ukończenia szkoły.

Serdecznie gratulujemy kolejnym absolwentom Centrum. Życzymy Państwu  dalszych sukcesów.

Zobacz więcej (galeria)

EWA CHOCIEJ


  
  
 
 
Top!
Top!