Strona korzysta z plików cookies. Możesz okreœślić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce. Zamknij
Szkoly Projekty UE Kursy Doradztwo Pracownia badań
Start arrow Kronika arrow Grudzień 2014
 
 

Kształcenie zawodowe w Białymstoku

Biuletyn Informacji Publicznej

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła

Grudzień 2014 Email

WYCIECZKA EDUKACYJNA 
DO TEATRU DRAMATYCZNEGO
IM. ALEKSANDRA WĘGIERKI W BIAŁYMSTOKU

13 grudnia 2014 roku słuchacze semestrów: 1LO1, 2LO3a i 3LO5b obejrzeli spektakl teatralny pod tytułem „Szalone nożyczki” w reżyserii Piotra Dąbrowskiego, który był wystawiany  w  Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. 

Akcja „Szalonych nożyczek” rozgrywa się w salonie fryzjerskim Antoniego Wziętego w Białymstoku przy ulicy Lipowej. Punktem  kulminacyjnym przedstawionej historii  staje się morderstwo, którego dokonuje jeden z bohaterów. Każda z obecnych na scenie osób jest podejrzana.     Widzowie uczestniczą w przesłuchiwaniu kolejnych świadków, ustalają przebieg wydarzeń i wreszcie – podejmują decyzję dotyczącą  werdyktu. 

„Szalone nożyczki” to  pełen humoru spektakl oparty na interakcji pomiędzy publicznością a aktorami. Jako widzowie uczestniczyliśmy w opowiedzianej przez artystów historii lecz nie tylko... zakończenie przedstawienia zależało bowiem od nas.

Serdecznie zachęcam do obejrzenia „Szalonych nożyczek”.

EWA CHOCIEJ

  W dniach 08 listopada – 14 grudnia 2014 roku Centrum Kształcenia Ustawicznego wzięło udział ogólnopolskiej akcji pomocy świątecznej „Czerwonokrzyska Gwiazdka”, organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Dzięki Państwa życzliwości z zebranej żywności, słodyczy i zabawek zostały przygotowane paczki świąteczne, które rozdano dzieciom z najuboższych rodzin.

 

Wszystkim ofiarodawcom, za okazany gest dobroci, serdecznie dziękujemy.

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

Koordynatorzy akcji
Monika Czuba
Aneta Nartowicz

 

  „Bóg się rodzi, moc truchleje,
Pan niebiosów obnażony!

Ogień krzepnie, blask ciemnieje,

Ma granice Nieskończony”.WIGILIE KLASOWE

 

20 grudnia 2014 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku podczas zajęć w budynku przy ulicy Sokólskiej  słuchacze semestrów: 3LO5b, 1Sp1od (kierunek - opiekunka dziecięca) i 2Sp2od (kierunek - opiekunka dziecięca) spotkali się przy wigilijnych stołach, by razem cieszyć się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na Klasowych Wigiliach obecne były: Pani Dyrektor Bożena Barbara Krasnodębska i Pani Wicedyrektor Elżbieta Leszczyńska.

W atmosferze wzajemnej życzliwości zebrani wypowiadali słowa najlepszych życzeń, dzielili się opłatkiem i wreszcie zasiedli do suto zastawionych stołów.  Wśród przygotowanych potraw dominowały dania tradycyjne.

Takie spotkania przypominają nam o szczególnym charakterze Świąt Bożego Narodzenia. Uczą  wzajemnego szacunku, otwierają na potrzeby innych i sprzyjają integracji.

Dziękujemy słuchaczom za to, że w okresie przedświątecznych przygotowań znaleźli czas na zorganizowanie Szkolnych Spotkań Wigilijnych.

EWA CHOCIEJ


 
 
Top!
Top!