„Kształcenie zawodowe przyszłości”

2022-12-14T14:33:47+00:0014 grudnia, 2022|

Warsztaty dla młodzieży na

konferencji „Kształcenie zawodowe przyszłości”

 

Wystąpienia ekspertów, panele tematyczne, targi umiejętności poświęcone edukacji zawodowej i warsztaty z doradztwa zawodowego – to wszystko wydarzyło się 12 grudnia 2022 r. na Politechnice Białostockiej podczas konferencji „Kształcenie zawodowe przyszłości”. Została ona zorganizowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Politechniką Białostocką, Instytutem Badań Edukacyjnych, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku, Klastrem Technologicznym INFOTECH oraz Stowarzyszeniem Europartner Akademicki Klub Integracji Europejskiej.

Głównym tematem spotkania były wyzwania współczesnej edukacji zawodowej w zakresie potrzeb rynku pracy. Na dwóch panelach tematycznych eksperci przedstawili główne trendy rynkowe oraz dobre praktyki dotyczące współpracy edukacji z biznesem i sytuacji młodzieży na rynku pracy.

W czasie trwania konferencji odbyły się również Targi Kwalifikacji Przyszłości, na których szkoły z województwa podlaskiego prezentowały swoją ofertę edukacyjną.

W odpowiedzi na potrzeby dynamicznych zmian na rynku pracy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wzięli udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego „Rozwijamy skrzydła i lecimy w przyszłość zawodową” i „Sekretne składniki sukcesu: wiedza, umiejętności, kompetencje i kwalifikacje” prowadzonych przez Elżbietę Fidurę, Małgorzatę Puczyńską, Annę Klebus i Annę Rolak, doradców zawodowych Centrum.

Dziękujemy młodzieży białostockich szkół podstawowych (Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Białymstoku, Szkoła Podstawowa nr 21 im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku, Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Pułaskiego)  oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych (Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku, Zespół Szkół Zawodowych nr 5 im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku) za udział w warsztatach z doradztwa zawodowego i życzymy dobrych wyborów edukacyjno-zawodowych.

 

Doradcy zawodowi LCDZ